Menu strony

Czy zimowe ogumienie to wymóg?

Na dworze lato w rozkwicie, upały, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o tym co będzie w grudniu, a tymczasem to świetny moment, żeby zaplanować kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu producentów w tej części roku sprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w doskonałym stanie, lecz sprzedawcy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe przed dostawą tegorocznych modeli. Stąd właśnie lenie przeceny.

Inni czytali też

Bezpieczna jazda autokarem

Jeśli szukasz przedsiębiorstwa, które para się wynajmowaniem autobusów, powinieneś zacząć od wyszukiwania internetowego. Do Google wklej słowa „autokary Kraków”. Możesz naturalnie wkleić tam inną lokalizację. Jak widać, namierzenie przedsiębiorstwa autokarowego jest proste, takich działalności w Krakowie jest dużo. Kłopoty pojawiają się, kiedy trzeba dokonać wyboru.


Opony zimowe z www.netcar.pl to niezwykle istotny element wyposażenia samochodu. Są ogromnie istotne, gdy idzie o bezpieczeństwo, więc nie lekceważmy tematu. Wciąż dzieje się tak, że właściciele samochodów w ogóle nie zamieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Bronią się głupimi argumentami, jak na przykład ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To błąd i zwykły brak wyobraźni! Do wypadku nie potrzeba dużo, wystarczy kawałeczek oblodzonej nawierzchni, aby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni.

Są niestety jednak kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie korzystają z zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to ponadto stwarzają niewyobrażalne zagrożenie dla siebie i dla wielu innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni. Koszmar.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, wiec zwracajmy uwagę na kondycję opon w naszym samochodzie. Opony zimowe to nie fanaberia, to konieczność, jeżeli nie chcemy, żeby nasze auto zostało jeżdżącą klęską. Warto już teraz porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a uda nam się dużo zaoszczędzić przy okazji letnich przecen. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie na pewno wyszukamy wiele ofert, a może nawet uda nam się kupić opony z wyższej półki za mniejsze pieniądze. Czyli Netcar.pl opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin itd. itp. Jeśli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to wielkim kłopotem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.


Opony zimowe sprzedaje firma Netcar
Zainspirowane przez: Netcar
Admin: A.T.
12/11/06, 11:42